FFV Ipari elektronika, Automatizálás Kft. információs lapja
Tartalom
Menü
 
Hirdetések

Álláshírdetések
Cégek hirdetései
Egyéb hirdetések

 
Kapcsolat
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos lehet...

Fontos linkek
Szakmai linkek
Szaklap linkek
Oktatás
Kiállítási naptár 2006
Külföldi kiállítások 2006
Rendezvények

 
Keresés...
 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Referenciák

Centrál Mosodák Rt.
Dunacontrol Kft.
Elektromax Kft.
Elszöv Automatika Kft.
ESZAT Kft.
Fővárosi Vízművek Rt.
IMAG Ikarus Kft.
Mátrai Erőmű Rt.
MTD Elektro Kft.
Quint Service Kft.
VÁV Union Kft.

 
Könyvek a Libritől



 
Látogatások
 
Technika - Tudomány
Technika - Tudomány : Kőolaj helyett alternatív energiaforrások felé fordul a világ

Kőolaj helyett alternatív energiaforrások felé fordul a világ

  2005.09.14. 08:44

Rövid távon adócsökkentésekkel és a kitermelés fokozásával reagálnak a világ kormányai az olajárak emelkedésére, ugyanakkor hosszú távon az alternatív energiaforrások iránti érdeklődés is jelentősen nőhet.

Gordon Brown brit pénzügyminiszter tegnap a szakszervezetek kongresszusán bejelentette: ötpontos tervet terjeszt a hét vezető ipari ország elé, amely a kőolajpiac ingadozásait hivatott csökkenteni.
A javasolt intézkedések között a termelés növelése, a tartalékok szintjének közlése és a kitermelő kapacitások bővítése mellett az alternatív energiaprogramok támogatása is szerepel.

A Világbanknak ilyen jellegű beruházásokat kellene finanszíroznia a fejlődő országokban - idézi a Bloomberg a miniszteri beszédet. A G7 pénzügyminiszterei a jövő héten tanácskoznak Washingtonban; Brown addig is arra kérte az OPEC tagországait, hogy napi félmillió hordóval emeljék kibocsátásukat.

London aktivitását részben az magyarázza, hogy a brit teherautó-sofőrök mától forgalomlassító akciókat helyeztek kilátásba, amennyiben a kormány nem mérsékli terheiket, amelyek szerintük uniós szinten a legmagasabbak. A BBC jelentése szerint a szigetországban több helyen is pánikfelvásárlásba kezdtek az autósok, attól tartva, hogy a demonstrációk miatt nem tudnak majd eljutni a kutakhoz.

A francia kormány is segítséget ígért a magas üzemanyagárak ellen tiltakozó agrártermelőknek és ingázóknak, megelőzendő a 2000-eshez hasonló közlekedési káoszt; mint ismeretes, akkor Nagy-Britanniában, Franciaországban és Belgiumban számos utat és kőolaj-finomítót vettek blokád alá az autósok. Lengyelország még ezen a héten csökkenteni kívánja az üzemanyag jövedéki adóját, és a német választási küzdelem finisében is témává vált az üzemanyag-ellátás.

Brown ötpontos tervében és az uniós pénzügyminiszterek hét végén kiadott közleményében egyaránt megjelenik az a gondolat, hogy az olajárválságra válaszként nagyobb erőket kell fordítani az alternatív energiaforrások kiaknázására. Jeremy Rifkin, a Foundation on Economic Trends nevű washingtoni civil szervezet vezetője ennél is radikálisabban fogalmaz. Az ismert alternatív gondolkodó szerint a következő negyedszázadban lejátszódik a harmadik ipari forradalom, amely a gőz, majd a kőolaj dominanciája után új alapokra helyezi a világ gazdasági és technológiai fejlődését.




Forrás: ma.hu
http://ma.hu/page/cikk/ad/0/129752/1

 
Ön már látta?
Indulás: 2004-04-12
 
Információk

Partnereink:

Agricola információs lapja

Disznövények 

Vadászati Információs Portál





            


Hírek
Hírek külföldről
Technika - Tudomány
Mosoly oldal


 
A nap képe
 
Virtuális Kiállítás

 
Fórum




Belépés
Tudnivalók
Moderálási alapelvek

 
G-Mail belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
StatElit

 
Top 1000
 
Tartalom