Motorola RAZRWIRE - ultra-menő Bluetooth napszemüveg
2006.02.20. 07:38
Talán nem járok messze az igazságtól, ha azt állítom, hogy mostani tesztalanyunk a jelenlegi mobiltelefon kiegészítő-termék piac egyik legérdekesebb képviselője.
Motorola RAZRWIRE
A Motorola RAZRWIRE egyrészt egy divatos napszemüveg, másrészt egy mobiltelefonos headset, harmadrészt pedig egy high-tech ˝kütyü˝, mellyel igazán nem nehéz vagánykodni az ismerősök körében.
A Motorola RAZRWIRE egy relatíve méretes dobozban érkezett meg szerkesztőségünkbe. Belül vastag és puha szivacs biztosítja, hogy szállítás közben ne sérülhessen meg a divatos napszemüveg és annak tartozékai. A dobozban egyébként konkrétan egy szemüveget, egy headsetet, egy hálózati töltőt, egy kis hordtáskát, valamint néhány leírást találunk.
Ebből egyenesen következik, hogy a szemüveget és a headsetet nekünk kell összeszerelnünk, ez azonban szerencsére mindössze néhány másodperces művelet. A RAZRWIRE-t eredendően úgy találták ki, hogy az ember a jöbb fülén hordja a headsetet, de akkor sincs gond, ha valaki az ellentétes oldalt favorizálja: a headset átoperálása ugyancsak könnyen megoldható.
Headset
A headset mindkét oldalán egy-egy méretes Oakley logó figyel, tehát minden körülöttünk álló számára gyorsan világossá válik, hogy pontosan mivel is van dolga. A készülék felső élén egy miniUSB csatlakozóaljzatot találunk, ide kell bedugni a hálózati adapter csatlakozóját. Az első használatbavétel előtt egyébként érdemes legalább 2,5 órán keresztül folyamatosan tölteni az integrált, tehát nem cserélhető lítium-ion akkumulátorokat. A készenléti idő akár a 100 órát is elérheti, a beszélgetési idő pedig maximum 6 óra lehet.
A headset alsó részén elöl helyezték el a parányi mikrofont, mely még annak ellenére is kiváló hangminőséget biztosít, hogy a szájtól igen csak messze helyezkedik el. Emellett három mini gombot és egy kis jelzőfényt találunk. A gombok közül kettő a hangerő növelésére, illetve csökkentésére szolgál, a harmadik pedig a leggyakrabban használt, úgynevezett multifunkciós gomb. Ez utóbbival hívásokat kezdeményezhetünk, hívásokat utasíthatunk el, újratárcsázhatjuk a legutóbbi számot, vagy éppen hangtárcsázást (ezt a telefonnak is tudnia kell) indíthatunk.
A fülbe helyezhető hangszórót mindenki be tudja állítani a neki leginkább megfelelő pozícióba, a viselése abszolút nem kényelmetlen. Erről egy többcsuklós, tologatható, forgatható mechanizmus gondoskodik. A RAZRWIRE-t esős időben nem ajánlott használni, mert a headsetbe könnyen bejuthat a nedvesség, ami nem kívánt meghibásodásokhoz vezethet.
A telefon és a headset összekapcsolása gyerekjáték egyszerűségű. Első alkalommal párosítani kell a két készüléket, amit egy négyjegyű (0000) kóddal kell szentesíteni, és a sikert a jelzőfény tízszer felvillanása jelzi. Ezt követően már elég lesz minden egyes használat előtt bekapcsolni a headsetet és a kapcsolat ezt követően teljesen automatikusan létrejön. A headset egyébként egy harmadik generációs Bluetooth (1.2) kontrollerre építkezik és tízméteres hatósugárral rendelkezik. A RAZRWIRE mellé talán a Motorola RAZR V3 illik leginkább, de a spéci headset-szemüveg páros lényegében bármilyen, Bluetooth-képes Nokia, Siemens, vagy éppen Sony Ericsson telefonnal képes együttműködni.
Forrás: Terminal.hu http://www.terminal.hu/artread.php?id=30204901063212&page=1
|