FFV Ipari elektronika, Automatizálás Kft. információs lapja
Tartalom
Menü
 
Hirdetések

Álláshírdetések
Cégek hirdetései
Egyéb hirdetések

 
Kapcsolat
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos lehet...

Fontos linkek
Szakmai linkek
Szaklap linkek
Oktatás
Kiállítási naptár 2006
Külföldi kiállítások 2006
Rendezvények

 
Keresés...
 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Referenciák

Centrál Mosodák Rt.
Dunacontrol Kft.
Elektromax Kft.
Elszöv Automatika Kft.
ESZAT Kft.
Fővárosi Vízművek Rt.
IMAG Ikarus Kft.
Mátrai Erőmű Rt.
MTD Elektro Kft.
Quint Service Kft.
VÁV Union Kft.

 
Könyvek a Libritől



 
Látogatások
 
Technika - Tudomány
Technika - Tudomány : Bőrünk lesz a jövő adatátviteli médiuma?

Bőrünk lesz a jövő adatátviteli médiuma?

  2006.02.25. 09:08

Mivel az emberi test jól vezeti az elektromos áramot, már többször is felmerült az ötlet, hogy különböző elektronikus készülékek a felhasználók bőrét használják kommunikációs csatornaként.

A hwsw.hu szerint egy dél-koreai kutatócsoport már gőzerővel dolgozik azon, hogy hamarosan olcsón előállíthatóak legyenek azok a chipek, amelyek lehetővé teszik ezt a fajta drótnélküli adatátvitelt.

A felhasználók bőrén történő adatátvitel kényelmesebbé tenné az olyan eszközök használatát, mint az
MP3 lejátszó vagy a fülhallgatós telefon. Gyakorlati nehézséget csupán az okoz, hogy az így kommunikáló eszközök a csupasz bőrrel kell érintkezésbe kerüljenek.

Yoo Hoj-dzsun, a Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST) professzora, a múlt héten közölte, hogy csapatának elsőként sikerült megvalósítani az eljárást. Amint Yoo kifejtete, a használt áramerősség annyira alacsony, hogy "a vele járó elektromágneses mező még gyengébb, mint az, amely természetes körülmények között a levegőben található". A kutató állításai szerint az új módszer sokkal olcsóbb és előnyösebb lesz majd, mint a jelenleg használatos Bluetooth vagy infravörös megoldások. Várhatóan 5 dollár körüli lesz majd az ilyen megoldást használó fülhallgatók ára.

Csak fantáziánk szabhat határt azoknak a lehetőségekenek, amelyek a bőrünkön történő adatátvitel felhasználásával keletkeznek: személy-azonosítás, elektronikus fizetés, ad-hoc hálózatok egymással érintkező emberek között, egy érintéssel belehallgathatunk bárki által hallgatott zeneszámba.

A kutatók a bőr ellenállásának változását figyelve arra a kövtkeztetésre jútottak, hogy akár vezérlésre is alkalmas lesz az új technológia: alkarunk vagy tenyerünk egyes pontjait nyomogatva elindíthatunk, leállíthatunk zeneszámokat, telefonbeszélgetéseket, hangerőt szabályozhatunk vagy akár gépelhetünk is.

Az alapötlet viszont nem új, az MIT (Massachusetts Institute of Technology) kutatói már 1996-ban bemutattak egy hasonló eljárást a Las Vegas-i Comdex kiállításon a Personal Area Network (PAN) ötletének szemléltetésére. Akkor két személy kézfogás által cserélt elektronikus névjegykártyát. A Microsoft is szabadalmaztatott 2004-ben egy hasonló eljárást, valamint a japán NTT távközlési cég is kidolgozta a RedTacton nevü technológiát, amely a bőr körüli elektromágneses mező manipulálásával TCP/IP protokolt használva 10 megabit/másodperces adatátvitelre képes.

A felhasználók bőrén történő adatátviteli technológiák fénykorát 2020-ra várják a kutatók.
A kijelzők, az ipar és nano-elektrónika fejlődése akkora lehetővé teszi majd, hogy bőrünk alá ültetett piciny számítógépeket összehajtható kijelzőn keresztül vezéreljünk.

 

 

Forrás: http://tech.transindex.ro/?hir=4189

 
Ön már látta?
Indulás: 2004-04-12
 
Információk

Partnereink:

Agricola információs lapja

Disznövények 

Vadászati Információs Portál





            


Hírek
Hírek külföldről
Technika - Tudomány
Mosoly oldal


 
A nap képe
 
Virtuális Kiállítás

 
Fórum




Belépés
Tudnivalók
Moderálási alapelvek

 
G-Mail belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
StatElit

 
Top 1000
 
Tartalom