FFV Ipari elektronika, Automatizálás Kft. információs lapja
Tartalom
Menü
 
Hirdetések

Álláshírdetések
Cégek hirdetései
Egyéb hirdetések

 
Kapcsolat
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos lehet...

Fontos linkek
Szakmai linkek
Szaklap linkek
Oktatás
Kiállítási naptár 2006
Külföldi kiállítások 2006
Rendezvények

 
Keresés...
 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Referenciák

Centrál Mosodák Rt.
Dunacontrol Kft.
Elektromax Kft.
Elszöv Automatika Kft.
ESZAT Kft.
Fővárosi Vízművek Rt.
IMAG Ikarus Kft.
Mátrai Erőmű Rt.
MTD Elektro Kft.
Quint Service Kft.
VÁV Union Kft.

 
Könyvek a Libritől



 
Látogatások
 
Hírek külföldről
Hírek külföldről : Nemzeti energiafrigyek Európában

Nemzeti energiafrigyek Európában

  2006.02.28. 06:13

Az egységes uniós energiapiac megteremtése nemzeti ellenérzéseket vált ki: a spanyol kormány után a francia is a helyi cégek házasságát szorgalmazza, miközben a fúziók az EU-tagok orosz gázfüggőségének mérséklését is szolgálják.

Összeolvad a francia Suez és a Gaz de France (GdF), piaci értéküket tekintve a világ negyedik és kilencedik legnagyobb energiavállalata. A francia kormány a múlt hét végén elkötelezte magát a frigy mellett, azt követően, hogy az olasz Enel, a világ harmadik legnagyobb energiaóriása ajánlatot tett a Suez belga leányára, az Electrabelre, amely egyébként a Dunamenti Erőmű Rt. többségi tulajdonosa.

- Az energia stratégiai jelentősége miatt a fúzió a megfelelő út a cégek számára - jelentette ki Dominique de Villepin miniszterelnök. A két cég közleményében utalt rá: ha bizonytalan az orosz gázellátás, a függőség csökkentésének legjobb módja a különböző a gáz- és áramszolgáltatók, az alternatív források kutatásában is részt vevő társaságok összeolvadása lehet. A GdF által forgalmazott földgáz 25 százaléka az orosz Gazprom-tól érkezik.

Párizs egyrészről nem akarta, hogy olasz tulajdonos kerüljön a Suezbe, másrészt nyilván megriadt attól, hogy mindössze egy hete a német E.ON kifejezte vételi szándékát a legnagyobb spanyol áramszolgáltatóra, az Endesára, amelynek révén a világ első számú energiavállalatává vált volna, megelőzve a szintén francia és állami tulajdonú Électricité de France-t (EdF). A most bejelentett francia cégegyesülés nyomán viszont az új nagyvállalat piaci értéke megközelítené az EdF-ét, s megelőzné a E.ON-t.

A Suez és a nyolcvan százalékban még állami tulajdonban lévő, ám a frigy miatt privatizáció előtt álló GdF Európa vezető gázszolgáltatója lesz 15 százalékos piaci részesedéssel, öszszesített forgalma 63 milliárd euróra rúghat, megelőzve az EdF-t és felzárkózva az E.ON mögé. A Suez a francia árampiac 8,5 százalékát ellenőrzi nukleáris és vízi erőművei révén.

Az E.ON - amely a magyar áramellátás felét, a gázszolgáltatás harmadát tartja kézben, s a Mol gázüzletágának várományosa - alaposan felkavarta az energiaszolgáltatók európai piacát.
Jóllehet, Brüsszel ösztönzi a nagy és versenyképes, az unión belül határokon átnyúló vállalatok kialakulását, vizsgálja az árképzést, nehogy sérüljön a piaci verseny elve.

Egyelőre azonban óvatosság jellemzi a megnyilatkozásokat. Mint az MTI jelentette, az Európai Bizottság szóvivője azt mondta: nincs olyan jel, amely azt mutatná, hogy a két francia energiaszolgáltató óriáscég fúziója megsértené a tőke szabad áramlásáról szóló jogszabályokat. Emlékeztetett: a testület mindig is hangsúlyozta, hogy szükség van a világpiacon meghatározó erővel rendelkező, hatékony európai cégekre. Ezeknek azonban saját piaci erejük, nem pedig politikai beavatkozások nyomán kell létrejönniük.





Forrás: nol.hu
http://www.nol.hu/cikk/395674/

 
Ön már látta?
Indulás: 2004-04-12
 
Információk

Partnereink:

Agricola információs lapja

Disznövények 

Vadászati Információs Portál





            


Hírek
Hírek külföldről
Technika - Tudomány
Mosoly oldal


 
A nap képe
 
Virtuális Kiállítás

 
Fórum




Belépés
Tudnivalók
Moderálási alapelvek

 
G-Mail belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
StatElit

 
Top 1000
 
Tartalom