FFV Ipari elektronika, Automatizálás Kft. információs lapja
Tartalom
Menü
 
Hirdetések

Álláshírdetések
Cégek hirdetései
Egyéb hirdetések

 
Kapcsolat
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos lehet...

Fontos linkek
Szakmai linkek
Szaklap linkek
Oktatás
Kiállítási naptár 2006
Külföldi kiállítások 2006
Rendezvények

 
Keresés...
 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Referenciák

Centrál Mosodák Rt.
Dunacontrol Kft.
Elektromax Kft.
Elszöv Automatika Kft.
ESZAT Kft.
Fővárosi Vízművek Rt.
IMAG Ikarus Kft.
Mátrai Erőmű Rt.
MTD Elektro Kft.
Quint Service Kft.
VÁV Union Kft.

 
Könyvek a Libritől



 
Látogatások
 
Hírek külföldről
Hírek külföldről : Az orosz energiaipar Ázsia felé fordul

Az orosz energiaipar Ázsia felé fordul

  2006.03.04. 07:29

Nemcsak Európa törekszik arra, hogy diverzifikálja energia-forrásait, megpróbálja csökkenteni erőteljes függőségét Moszkvától.

Ugyanerre törekszik Oroszország is az eladások terén, ugyancsak megpróbálván csökkenteni függőségét Európától. A legkézenfekvőbb megoldásnak Ázsia tűnik. Ezt a földrajzi fekvésen kívül perspektivikussá teszi néhány nagy gazdaság folyamatos energiaéhsége: Japáné, Kínáé, Dél-Koreáé. Jelenleg az orosz olajeladásoknak mindössze három százaléka jut ebbe a térségbe.

Ez lényegében az az olaj, melyet vasúton szállítanak Kínába. Viktor Hrisztenko orosz ipari és energiaügyi miniszter egy közelmúltban tett nyilatkozata szerint az a céljuk, hogy 2020-ra a távol-keleti térség országai vásárolják fel az orosz eladások több, mint egyharmadát. A miniszter szerint Ázsiában óriási perspektívák vannak, hiszen ott várhatóan tovább nő az energiafelhasználás, miközben nyugaton korlátozni igyekeznek azt.

Hivatalos orosz becslések szerint Kelet-Szibériában mintegy tízmilliárd tonna feltárható olajkincs van, mely az ország tartalékainak 15 százalékát teszi ki. Ehhez jön még 400 milliárd köbméternyi gáztartalék ugyanebben az országrészben. Elsősorban Szahalin szigetének térségéről van szó, valamint a koviktai és a csajandini gázmezőkről.

A legnagyobb falat azonban az angarszki olajmező, amely Nyugat-Szibériában van, s ahonnan kiindulna a régóta tervezett, s ugyanolyan régóta vitatott távol-keleti olajvezeték, melyet - nem véletlenül - ma csendes-óceáni vezetékként emlegetnek. Eredendően arról volt szó, hogy a vezeték Angarszkból az északkelet-kínai Daqing városába visz majd. Mivel nyugat-Szibériában a zord természeti körülmények miatt speciális technológiákra és jelentős befektetésekre van szükség a kitermelés megindításához, az oroszok érdeklődve fogadták, hogy Japán is érdeklődne az olaj iránt.

A hosszas, átláthatatlan huzavonát inkább csak színesítette a kínai és japán lobbizó aszszisztencia, a küzdelem lényegében az orosz energiaiparon és politikán belül zajlott. Mivel közben egyszer felmelegedtek az egyezkedések a japánok által követelt Kuril-szigetekről is, sokan úgy vélték, Moszkva ezt a kérdést is kártyaként kezeli. Végül Vlagyimir Putyin elnök döntött úgy, hogy Kína helyett valahol az orosz óceáni partvidéken lesz a vezeték végpontja.

Jelenleg a vezeték vonalának környezetvédelmi vizsgálata zajlik, melynek kritikus része, hogy végighaladna a Bajkál-tó partvidékén. Ugyancsak környezetvédelmi szempontok miatt állítólag megváltozott az óceáni terminál helye is, melyet a Perevoznaja-öbölből a Nahodkához közeli Kozmino-öbölbe tettek át. Hírek szerint egy-két héten belül meglesznek az eredmények. S állítólag Moszkvában jóváhagyták azt is, hogy a vezetéknek lesz egy leágazása Daqingba, melyen keresztül az egész létesítmény termelésének egyharmada jutna közvetlenül Kínába.





Forrás: nol.hu
http://www.nol.hu/cikk/396223/

 
Ön már látta?
Indulás: 2004-04-12
 
Információk

Partnereink:

Agricola információs lapja

Disznövények 

Vadászati Információs Portál





            


Hírek
Hírek külföldről
Technika - Tudomány
Mosoly oldal


 
A nap képe
 
Virtuális Kiállítás

 
Fórum




Belépés
Tudnivalók
Moderálási alapelvek

 
G-Mail belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
StatElit

 
Top 1000
 
Tartalom