FFV Ipari elektronika, Automatizálás Kft. információs lapja
Tartalom
Menü
 
Hirdetések

Álláshírdetések
Cégek hirdetései
Egyéb hirdetések

 
Kapcsolat
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos lehet...

Fontos linkek
Szakmai linkek
Szaklap linkek
Oktatás
Kiállítási naptár 2006
Külföldi kiállítások 2006
Rendezvények

 
Keresés...
 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Referenciák

Centrál Mosodák Rt.
Dunacontrol Kft.
Elektromax Kft.
Elszöv Automatika Kft.
ESZAT Kft.
Fővárosi Vízművek Rt.
IMAG Ikarus Kft.
Mátrai Erőmű Rt.
MTD Elektro Kft.
Quint Service Kft.
VÁV Union Kft.

 
Könyvek a Libritől



 
Látogatások
 
Technika - Tudomány
Technika - Tudomány : Gyógyszerbe is beépíthető a világ legkisebb memória chipje

Gyógyszerbe is beépíthető a világ legkisebb memória chipje

  2006.07.19. 07:03

A Hewlett-Packard kifejlesztett egy rizsszem méretű memóriachipet, mely akár 100 oldal szöveget is képes tárolni és a wireless technológia segítségével kommunikál. A pici chip mérete annyira jelentéktelen, hogy szinte bármibe beépíthető: gyógyszerbe, képeslapba, dokumentumokba.

A chipet a gyógyszerek hamisítása ellen is felhasználhatják, vagy rátehetik a betegek csuklószalagjára, vagy felhasználatják akár zenés vagy videós képeslapokban, mondta a HP. Mielőtt mindenki felszabadultan fellélegezne, álljunk meg egy szóra: még legalább két évet kell várni a kész termékre.

Gyors a kicsi

A chip, melyet a HP Memory Spot kutatócsoportja fejlesztett ki, 2-4 mm, négyzet formájú és a jelenlegi verziók 512 kilobyte adatot képesek tárolni. A HP megjegyezte, a pici chipbe beépített memória méretét biztosan növelni fogják a jövőben.

Az adatok ki- ill. bevitele maximum 10 Mbps sebességgel történik - ez így is messze a leggyorsabb az összes rövid hatósugarú rádiós rendszerek között, mint amilyen a Buetooth vagy a rádiófrekvenciás azonosító módszer.

"Ez a fejlesztés tényleg hidat jelent a fizikai és a digitális világ között" - jelentette ki Howard Taub, társigazgató. "A digitális adat hozzá van csatolva a fizikai tárgyhoz, amelyre utal." Taub szerint a chipet arra lehetne felhasználni, hogy gyógyszereket azonosítsanak, és idejében kiszűrjék a hamis gyógyszereket, vagy hogy a kórházakban feljegyezzék a páciens eddigi kezeléseit, amelyet aztán villámgyorsan megtekinthetnek.

Mivel a chip olyan parányi és előállítani is könnyű, nyomtatás közben beépíthető akár a dokumentumokba is, hozzáragasztható bármilyen felülethez, vagy elláthatják öntapadó réteggel is, növelve ezzel felhasználhatóságát.

"Az nem is kérdés, hogy van-e hosszútávú potenciál a dologban" - jelentette ki Tim Bajarin, a kaliforniai Creative Strategies piackutató intézet vezetője.

A chip összes komponensét, beleértve a modemet, az antennát, a mikroprocesszort és a memóriát, egy darabban le lehet gyártani, és ennek köszönhetően nagyon olcsón lehet előállítani a chipet. A HP azt feltételezi, hogy miután a gyártósorokra kerül, a termék végfelhasználói ára sem fogja meghaladni az egy dollárt.

Ráadásul elemre sincs szükség, ugyanis a chipet leolvasó készülék induktív áramot szolgáltat a chip számára. A HP elmondta, hogy be akarja mutatni a chipet hi-tech ipar a szabványügyi testületeinek azzal a céllal, hogy a fejlesztés mihamarabb széleskörű alkalmazást nyerjen. Ugyanakkor azt is hangsúlyozta a cég, hogy a még legalább két évet várni kell a piacra bocsátásig.

A sokat ígérő Memory Spot chipet a lelkes kutatócsoport az elmúlt négy évben folyamatosan fejlesztette a HP Bristol-i (Anglia) kutatóintézetében.






Forrás: jox.hu
http://www.jox.hu/cikkek/348/1/?ref=hirstart

 
Ön már látta?
Indulás: 2004-04-12
 
Információk

Partnereink:

Agricola információs lapja

Disznövények 

Vadászati Információs Portál





            


Hírek
Hírek külföldről
Technika - Tudomány
Mosoly oldal


 
A nap képe
 
Virtuális Kiállítás

 
Fórum




Belépés
Tudnivalók
Moderálási alapelvek

 
G-Mail belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
StatElit

 
Top 1000
 
Tartalom