Hírek : Jól megy a Budapest Banknak |
Jól megy a Budapest Banknak
2006.08.20. 11:29
A társaság első féléves adózott nyeresége megközelítette az 5 milliárd forintot, ami 22 százalékos bővülés tavalyhoz képest.
A Budapest Bank Nyrt. (GE Money Bank) a konszolidált adatok szerint 2006. első félévében 4,861 milliárd forint adózott profitot ért el, 22 százalékkal többet, mint a tavalyi első félévben - derül ki a hitelintézet gyorsjelentéséből.
A pénteken közzétett, magyar számviteli szabályok (MSZSZ) szerinti, nem auditált adatok alapján a bank konszolidált mérlegfőösszege éves szinten 35 százalékkal bővült, és június végén 636 milliárd forintot tett ki. Az eszközarányos megtérülés (ROA) 0,86-ról 0,81 százalékra mérséklődött, míg a sajáttőke-arányos megtérülés (ROE) 6,36-ról 6,8 százalékra nőtt.
A konszolidált nettó kamatbevétel 40 százalékkal, 21,7 milliárd forintra, a nettó jutalék-, díj- és egyéb bevétel 25 százalékkal, 4,8 milliárdra, az általános igazgatási költségek 23 százalékkal, 17,03 milliárd forintra nőttek. A bankcsoport adózás előtti nyeresége 6,363 milliárd forint, 22 százalékkal haladja meg a tavalyi első félévit.
A csoport teljes követelésállománya a bázisidőszakhoz képest 37 százalékkal, 536,6 milliárd forintra, míg a teljes betétállomány 38 százalékkal, 473,9 milliárd forintra bővült. A hitelállomány növekedésében a bank sajtóközleménye szerint az év első felében is az éves szinten 53 százalékkal bővülő, s június végén 251,4 milliárd forintra rúgó lakossági hitelezésé volt a főszerep.
A lakossági hitelezésen belül a fedezetlen lakossági hitelek (hitelkártya, privát kölcsön, áruhitel) állománya elérte a 67 milliárd forintot, ami 43 százalékos növekedés az egy évvel korábbihoz képest. A jelzáloghitelek állománya az adósságrendező hitel népszerűségének köszönhetően a piaci átlagot jelentősen meghaladó mértékben, 95 százalékkal, 71 milliárd forintra emelkedett.
Az autófinanszírozási piac szűkülése ellenére, a bank hitelállománya ebben a szegmensben is kiugró, 42 százalékos növekedést mutat, a hitelállomány így június végére 102,2 milliárd forintra emelkedett. A 2003-ban elindított hitelkártya-szolgáltatás aktív használóinak száma meghaladja a 150 ezret, a hitelkártyák hitelállománya egy év alatt 77 százalékos bővüléssel, 12,2 milliárdra nőtt.
A BB az idén folytatta a mikro-, illetve a kis- és középvállalati ügyfelek igényeihez igazodó termékportfoliójának bővítését: 20 millió forintra növelte a Budapest Üzleti Kártya hitelkeretét, bevezette az áfa, valamint a hazai és európai uniós mezőgazdasági támogatások faktorálását. Az innovatív szolgáltatások eredményeként a bank vállalati üzletágának hitelállománya éves szinten 21 százalékkal, 235,7 milliárd forintra emelkedett, ami jelentősen meghaladja a teljes bankpiac vállalati hitelezésének 11-12 százalékra prognosztizált dinamikáját.
A stratégiai ügyfélkörnek számító kis- és középvállalkozók számára folyósított hitelek állománya ezen belül 30 százalékkal, 154,6 milliárd forintra emelkedett. A bank értékelése szerint az első félévben a leányvállalatok is kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. A Budapest Lízing Zrt. lízingállománya az elmúlt egy évben a piaci átlagot jelentősen meghaladó mértékben, 25 százalékkal bővült, és június végén 58,4 milliárd forintra rúgott.
A Budapest Alapkezelő Zrt. több mint 100 ezer ügyfelével és 300 milliárd forintot meghaladó vagyonával megőrizte helyét a vezető hazai alapkezelők között. Az alapkezelő az elmúlt fél évben 4 új garantált alapot vezetett be, amelyekben a jegyzési időszak során összesen közel 17 milliárd forint gyűlt össze. A társaság vagyona 2006 első felében 308,2 milliárd forintra növekedett, 14 százalékkal nőtt egy év alatt.
A Budapest Bank az első félévben 6 fiókkal és 2 új, a privátbanki ügyfelek kiszolgálására szakosodott Money Plus központtal bővítette értékesítési hálózatát, amely ma 81 egységet számlál országszerte. A bank júniusban Békéscsabán, 1 milliárd forintos beruházással új Bankműveleti Központot hozott létre, amelynek alkalmazotti létszáma 2008 végére meghaladja majd a félezret.
A jelentős és gyors ütemű növekedés következményeként a beruházásokhoz kapcsolódó működési költségek 22 százalékkal - 15,1 milliárdról 18,4 milliárd forintra emelkedtek. A Budapest Bank az év második felében is folytatni kívánja növekedésközpontú stratégiájának végrehajtását: a bank tervei szerint a fiókok és a hitelpontok száma az év végére elérheti a 100-at.
Forrás: Hiradó.hu http://www.hirado.hu/cikk.php?id=141702
|