FFV Ipari elektronika, Automatizálás Kft. információs lapja
Tartalom
Menü
 
Hirdetések

Álláshírdetések
Cégek hirdetései
Egyéb hirdetések

 
Kapcsolat
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos lehet...

Fontos linkek
Szakmai linkek
Szaklap linkek
Oktatás
Kiállítási naptár 2006
Külföldi kiállítások 2006
Rendezvények

 
Keresés...
 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Referenciák

Centrál Mosodák Rt.
Dunacontrol Kft.
Elektromax Kft.
Elszöv Automatika Kft.
ESZAT Kft.
Fővárosi Vízművek Rt.
IMAG Ikarus Kft.
Mátrai Erőmű Rt.
MTD Elektro Kft.
Quint Service Kft.
VÁV Union Kft.

 
Könyvek a Libritől



 
Látogatások
 
Hírek
Hírek : A Mol orosz leányvállalatot hoz létre

A Mol orosz leányvállalatot hoz létre

  2006.09.22. 07:53

A Mol oroszországi leányvállalatot hoz létre egyebek között nyugat-szibériai koncessziók megpályázására, és részt vehet az orosz–török Kék Áramlat gázvezeték tervezett balkáni és közép-európai meghosszabbításának megvalósításában is – közölték a Mol, illetve az orosz Gazprom vezető tisztségviselői csütörtökön Moszkvában.

A Mol százszázalékos tulajdonú leányvállalatot hoz létre Oroszországban MOL-Russ Kft. néven, amely jelenleg bejegyzés alatt áll – erősítette meg Fasimon Sándor cégalelnök, oroszországi képviseletvezető az MTI érdeklődésére.

A MOL az orosz cégekkel (LUKoil, Russneft, Gazprom és Gazpromneft) való együttműködés mellett önállóan is ki akar aknázni oroszországi lelőhelyeket, így részt akar venni olyan aukciókon, amelyeken új, nyugat-szibériai mezők kutatási-kitermelési jogát adják el – idézte Fasimont a Gazeta című lap.

Az orosz lap szerint végső stádiumban van az a tranzakció, amellyel a magyar cég teljesen kivásárolja kis orosz partnerét, az SZNG-t (Szevero-zapadnaja neftyanaja gruppa) a hanti-manysiföldi Szurgutszkij-7 olajmező kutatási és kiaknázási jogával rendelkező közös vállalatukból (SZNG-MOL). E szerzemény értékét elemzők 23-25 millió dollárra taksálják – jelezte a Gazeta.

A Molnak eddig egy termelő vegyesvállalata van Oroszországban: a közepes méretű Rosznyefttyel közös ZMB (Zapadno-Malobalik), amely ugyancsak egy hanti-manysiföldi mezőt aknáz ki. A Kreml-közeli Rosznyefty a hatóságilag tönkretett Jukoszt vásárolta ki a ZMB-ből a múlt évben – emlékeztettek moszkvai megfigyelők.

A Gazprom egy középvezetője pedig ugyancsak csütörtökön jelezte, hogy a Mol részt vehet a Fekete-tenger alatti orosz–török Kék Áramlat gázvezeték tervezett balkáni és közép-európai megtoldásának megvalósításában is.

A Gazprom valószínűleg beruházóként és fogyasztóként egyaránt be fogja vonni a Molt a Kék Áramlat meghosszabbításába – mondta Bogdan Budzuljak szállítási és tárolási osztályvezető az Interfaxnak.

Alekszej Miller Gazprom-vezér egy hete megerősítette, hogy az orosz monopólium és a Mol közös projektvállalata ez év végéig felméri a Kék Áramlat Törökországtól Észak-Itáliáig vezető (Bulgáriát, Romániát, Magyarországot, Ausztriát érintő) meghosszabbításának megvalósíthatóságát, kidolgozva az erre vonatkozó tanulmányt. Ez kiterjed a regionális tranzitútvonalakra és magyarországi gáztárolókra is.

Budzuljak egyébként azt mondta, hogy a Kék Áramlat jelenlegi évi 16 milliárd köbméteres kapacitását valószínűleg mégsem duplázzák meg, hanem csak felével növelik majd a Fekete-tenger alatt.

A Kommerszant című lap szerint a Gazprom megállapodott az olasz ENI-vel, hogy közös vállalatot hoznak létre a Kék Áramlat meghosszabbításának megépítésére. A Kék Áramlat-2 ugyanis a balkáni ág mellett Görögországon át Dél-Itáliába is vezet majd.

A Gazprom és az ENI a közös vállalatot arról a konzorciumról mintázza, amelyet az orosz monopólium a (Balti-tenger alatti) észak-európai gázvezeték megvalósítására alakított a német BASF-fel és E.ON-nal (vagyis a Gazpromnak 51 százaléka lesz benne).

A Gazprom ötmilliárd dolláros beruházással évi ötmilliárd köbméter gázt tud majd eladni Olaszországnak – írta a Kommerszant, amely szerint az október közepén aláírandó memorandum még csak az orosz monopólium és az olasz konszern együttműködésének elveit rögzíti: a Gazprom eljut az olasz végfogyasztókhoz, az ENI pedig bejut az oroszországi kiaknázásba. Hogy konkrétan milyen részvényeket cserélnek ki, azt fél éven belül határozzák meg.

A Gazeta megjegyezte, hogy Magyarország részt vesz a Kék Áramlat-2 balkáni elágazásával konkuráló Nabucco vezetéktervben is. Ez a vezeték iráni és azeri gázt hivatott Törökországon át Közép-Európába juttatni.

Mindamellett a budapesti vezetőség nem hagyhatja figyelmen kívül, hogy az orosz gáz részesedése a magyar energiafelhasználásban egyike a legmagasabbaknak Európában, s az Oroszországgal való együttműködés nemcsak a gazdag szibériai lelőhelyekhez való hozzáféréssel kecsegteti a magyarokat, hanem lehetőséget ad arra is, hogy Magyarország a gázszállítási útvonalak európai „kereszteződésévé" váljon – fejtegette a lap.





Forrás: fn.hu
http://www.fn.hu/index.php?id=5&cid=144034

 
Ön már látta?
Indulás: 2004-04-12
 
Információk

Partnereink:

Agricola információs lapja

Disznövények 

Vadászati Információs Portál





            


Hírek
Hírek külföldről
Technika - Tudomány
Mosoly oldal


 
A nap képe
 
Virtuális Kiállítás

 
Fórum




Belépés
Tudnivalók
Moderálási alapelvek

 
G-Mail belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
StatElit

 
Top 1000
 
Tartalom