FFV Ipari elektronika, Automatizálás Kft. információs lapja
Tartalom
Menü
 
Hirdetések

Álláshírdetések
Cégek hirdetései
Egyéb hirdetések

 
Kapcsolat
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos lehet...

Fontos linkek
Szakmai linkek
Szaklap linkek
Oktatás
Kiállítási naptár 2006
Külföldi kiállítások 2006
Rendezvények

 
Keresés...
 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Referenciák

Centrál Mosodák Rt.
Dunacontrol Kft.
Elektromax Kft.
Elszöv Automatika Kft.
ESZAT Kft.
Fővárosi Vízművek Rt.
IMAG Ikarus Kft.
Mátrai Erőmű Rt.
MTD Elektro Kft.
Quint Service Kft.
VÁV Union Kft.

 
Könyvek a Libritől



 
Látogatások
 
Hírek
Hírek : Német-magyar energiabarátság

Német-magyar energiabarátság

  2007.02.28. 08:13

Az unió soros elnökségét ellátó Németország és Magyarország nagyjából egyformán látja az energetika kérdéseit - derült ki egy tegnapi konferencián. Az árak leszorításának lehetőségeiről egyik szakértő sem beszél szívesen, mi több, sokan üdvözölték a magas energiaárakat.

Az uniós és a magyar energiapolitika kulcskérdései az ellátás biztonsága, a piaci verseny fokozása, illetve a fenntartható fejlődés - hangsúlyozták tegnap a budapesti német nagykövetség és a Friedrich Ebert alapítvány szimpóziumán.

Az árak leszorításának lehetőségéről azonban szinte egyáltalán nem esett szó. Mi több, Felsmann Balázs, a gazdasági tárca szakállamtitkára szerint a magas energiaárak takarékosságra ösztönöznek.
Matthias Machnig, a német szövetségi környezetvédelmi, természetvédelmi és reaktorbiztonsági minisztérium politikai államtitkára elsősorban a "fenntartható fejlődés", azaz a környezetvédelem, a megújuló energiaforrások és az energiatakarékosság fontosságát emelte ki.

- A környezetvédelmet nem szabad viszonylagosan, például a gazdaság fejlődésének tükrében megítélni. Németország a hagyományos energiahordozók közül elsősorban a szenet támogatja, amely ma már - vélekedett - a korszerű erőművekben az eddigieknél jóval kisebb környezetszennyezés mellett égethető el. Kóka János gazdasági miniszter szerint az embereket tudatosabb, hatékonyabb energiafelhasználásra kell ösztönözni: az árak leszorításának emlegetése szerinte is inkább egy fajta "közérthető"
(értsd: demagóg) politika eszköztárába tartozik.

(Szlovákiában mindenesetre éppen tegnap jelentették be, hogy a második fél évben 4-5,6 százalékkal csökkenhet a földgáz ára a lakosság számára.)

Lapunk kérdésére Matthias Machnig kifejtette: megítélése szerint a magyar energiapolitika mindenben harmonizál az unióssal. Kétkedésünkre megjegyezte: minden uniós tagország maga dolgozza ki stratégiáját. Tény például - fejtette ki -, hogy vannak gazdaságilag fejlettebb és fejletlenebb uniós tagok: abban az esetben, ha az unió javaslata alapján a világ országai 2020-ig 30 százalékkal csökkentik az üvegházhatásért felelős szén-dioxid kibocsátását, Németország ezt további 10 százalékkal megpróbálja túlteljesíteni, de ezt nem várja el a fejletlenebb tagországoktól.

Az atomerőművek kérdésében Németország álláspontja továbbra is határozott "nein", vagyis szintén 2020-ig a még működőket is bezárják. (Németországban ez okozza a legnagyobb konfliktust az együtt kormányzó kereszténydemokraták és szociáldemokraták között: előbbiek atompártiak, utóbbiak nem. Beszédes a szociáldemokrata színekben politizáló Machnig minisztériumának elnevezése is, amely jelzi:
a környezetvédelem és a reaktorbiztonság egy kézbe tartozik.) Persze ott is változhat a politikai széljárás, vagyis erre a kijelentésre egészen 2020-ig nem kell "mérget venni".

Azzal kapcsolatban, hogy Magyarország támogatja az atomenergia felhasználását, kifejtette: tudomásul veszik, mivel az unió döntése értelmében ez tagállami hatáskör, de felhívta a figyelmet arra, hogy a
25 uniós tagállamból 17 ellenzi, vagy nem használja ezt az energiaforrást.

Arra a kérdésünkre, hogy a magyar energiaipar többségét tulajdonló német cégek miért nem élnek a honi beszerzési árak leszorítása érdekében a méretükből fakadó súlyukkal, leszögezte: a szövetségi kormányzat ennek kapcsán nem folytat egyeztetéseket, mert ezek független cégek. Szerinte a helyzetre a verseny bővítése, az elsősorban Oroszországból származó gáz helyett az alternatív energiaforrások arányának növelése, a felhasználás hatékonyságának bővítése nyújthat megoldást.






Forrás: nol.hu
http://www.nol.hu/cikk/437186/

 
Ön már látta?
Indulás: 2004-04-12
 
Információk

Partnereink:

Agricola információs lapja

Disznövények 

Vadászati Információs Portál





            


Hírek
Hírek külföldről
Technika - Tudomány
Mosoly oldal


 
A nap képe
 
Virtuális Kiállítás

 
Fórum




Belépés
Tudnivalók
Moderálási alapelvek

 
G-Mail belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
StatElit

 
Top 1000
 
Tartalom