Új teória az egyiptomi piramisok építéséről
2005.01.07. 11:03
Egy argentin kutatópáros azt állítja, hogy az egyiptomi piramisokat föntről lefelé építették, elméletüket következtetés útján állították fel.
Meglepő és vakmerő feltételezéssel állt elő két argentin tudós az egyiptomi Kheopsz piramissal kapcsolatban, ugyanis azt állítják, hogy az építményt nem alulról felfelé, köveket egymásra helyezve építették, hanem egy hegyből faragták ki speciális kézművesek munkájával.
A világ hét csodájának egyikét már rengetegen vizsgálták, s most az orvostudományok doktora, Edmundo Ashkar, és az egyiptomi hieroglifa fordító Amalia Frontini újabb elmélettel gazdagítja a piramis rendelkezésre álló adatait. A kutatók egy 60 fős tudományos testület előtt számoltak be elméletükről, melynek nagy részét dedukcióval érték el.
A falaival pontosan a négy égtáj felé mutató, ie. 2557-ben épült, 147 méter magas monstrum véleményük szerint 2.500.000 alkalommal, vagyis minden egyes kövével szembeszegül a gravitáció törvényével.
Azt nem tudják megmondani, hogy hányan és mennyi ideig dolgoztak a piramis "kifaragásán", de biztosak abban, hogy az eddigi elméletek hamisak, mivel a gyakorlatban sem a rámpákkal, sem az emelőkkel, kötelekkel épített változatot nem tudták bebizonyítani, ráadásul úgy gondolják, hogy Egyiptomban nem áll rendelkezésre annyi fa sem, amennyi egy ilyen jellegű építkezéshez szükséges lett volna.
Forrás: ma.hu
|