FFV Ipari elektronika, Automatizálás Kft. információs lapja
Tartalom
Menü
 
Hirdetések

Álláshírdetések
Cégek hirdetései
Egyéb hirdetések

 
Kapcsolat
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos lehet...

Fontos linkek
Szakmai linkek
Szaklap linkek
Oktatás
Kiállítási naptár 2006
Külföldi kiállítások 2006
Rendezvények

 
Keresés...
 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Referenciák

Centrál Mosodák Rt.
Dunacontrol Kft.
Elektromax Kft.
Elszöv Automatika Kft.
ESZAT Kft.
Fővárosi Vízművek Rt.
IMAG Ikarus Kft.
Mátrai Erőmű Rt.
MTD Elektro Kft.
Quint Service Kft.
VÁV Union Kft.

 
Könyvek a Libritől



 
Látogatások
 
Technika - Tudomány
Technika - Tudomány : Bill Gates: A számítástechnika jövője

Bill Gates: A számítástechnika jövője

  2005.01.08. 10:48

Ha a technológia jövőjéről esik szó, kevés hitelesebb forrás létezik Bill Gatesnél, a technológiai ágazat legendás alakjánál, akinek jövőre vonatkozó elképzelései a történelem egyik legsikeresebb vállalatának létrejöttéhez vezettek.

A Micronews, a Microsoft vállalati újságja lehetőséget kapott rá, hogy néhány kérdést tegyen fel a cég vezető szoftvertervezőjének az előttünk álló évekről. Az interjút az ő engedélyével közöljük.

- Ha megkérdeznénk az emberektől, hogy mi a legfontosabb dolog, amellyel a Microsoft hozzájárult a technológiai ágazat fejlődéséhez, mindenkinek a Windows jutna eszébe. Ön szerint melyik technológia fogja meghatározni az elkövetkező évtizedeket?

- Nem hiszem, hogy az egy konkrét technológia lesz. Először is azért nem, mert minden erőnkkel azon dolgozunk, hogy kiterjesszük a számítástechnika hatókörét. Életünket egyre több intelligens, sokoldalú, összekapcsolható eszköz veszi körül, mint például a Smartphone készülékek, a Tablet PC vagy a Media Center. Ezek az eszközök legalább annyira átalakítják majd életünket, mint amennyire a grafikus kezelőfelület tette az 1980-as években. A Windows-platformra építve jelentősen ki tudjuk bővíteni az ilyen jellegű eszközök szolgáltatásainak körét, használóik a digitális világ minden előnyét élvezhetik, bárhol is legyenek. Másodsorban azért nem beszélnék egy konkrét technológiáról, mert jelentős energiát és erőforrásokat fordítunk olyan alapkutatásokra, mint például a természetes kezelőfelületek, a gépi tanulás, az automatikus fordítás és a megosztott számítástechnika új lehetőségeinek keresése. Reméljük, hogy ezek a beruházások hamarosan meg fognak térülni, és az általunk elért kutatási eredmények alapjaiban át fogják alakítani a számítógép-használat módját.

- Pár hónappal ezelőtt bejelentették, hogy várhatóan 2006-ban fog forgalomba kerülni a Longhorn, a Windows következő változata. Mennyire fontos ez a változat a verziók sorában, illetve mi fog történni a kiadásáig hátralévő időszakban?

- A Longhorn minden tekintetben nagy áttörést hozó termék lesz: sokkal több újdonságot fog kínálni, mint bármely eddigi megoldásunk. Azzal, hogy 2006 végére hozzáférhetővé kívánjuk tenni a Windows forradalmian új verzióját, és hogy külön szállítjuk az Avalon és az Indigo összetevőt, a fejlesztők számára megteremtjük a lehetőséget, hogy hamarabb elkészítsék alkalmazásaik következő generációját, és készen álljanak a Longhorn új lehetőségeinek kiaknázására. A Longhorn egyértelműen a jövőnk alapja, de jelenleg sincs hiány olyan termékekben, amelyek felkelthetik ügyfeleink érdeklődését.
A Media Center révén átalakítjuk a digitális szórakozás világát, a SharePoint, az RTC (Real Time Collaboration - Valós Idejű Együttműködés) és a hozzájuk hasonló termékek segítségével megváltoztatjuk a munkavégzés jelenlegi formáit, és egyre kifinomultabb önellenőrzésre képes vállalati rendszereket építünk ki.

- Vezető szoftvertervezőként rendszeres kapcsolatban áll a Microsoft kutatórészlegeivel.
Említene néhányat a legérdekesebb fejlesztések közül?

- A Microsoft Researchtől származó ötletek közül jó néhány már jelen van a piacon is - jó példa erre az a spamszűrő-technológia, amely már az Exchange-ben és a Hotmailben is működik. A legérdekesebb projektek azonban a számítástechnika olyan területeire vonatkoznak, amelyeket eddig meghódíthatatlannak hittünk. Olyan elméletek és feltevések születnek, amelyek eredménye csak sok év múlva lesz látható. A MyLifeBits projekt például azt vizsgálja, hogy mi történne, ha egy átlagos számítógép tárolókapacitása képes lenne az egész emberi életút digitális rögzítésére. Pekingi laboratóriumunk a számítógépes grafika terén ér el jelentős előrelépést, de a természettudomány világában is számos érdekes munka zajlik. Ilyen például az a projekt, amely gépi tanulással segíti a lehetséges HIV-oltóanyagok kiértékelését.

- Mit kell tennie a Microsoftnak azért, hogy hasonlóan "menőnek" számítson, mint mostanság például a Google és az Apple?

- Sokkal tágabb összefüggésben tekintünk a technológia trendjeire, például a keresés és a digitális szórakozás terén, és céltudatosabban fektetünk be olyan termékekbe, szolgáltatásokba, illetve platformokba, amelyek a felhasználók széles körének nyújtanak előnyöket. A keresők területén olyan technológián dolgozunk, amelynek segítségével gyorsan és magától értetődő módon megtalálhatók a keresett válaszok és információk - a PC-n, a vállalati intraneten és az interneten egyaránt.

Az új MSN Search szolgáltatás csak az út elejét jelenti. A digitális szórakoztatás területén pedig szerintem egyértelmű, hogy nyerő stratégiával rendelkezünk: elég megnézni a Windows-platformra épülő újszerű készülékek egyre szélesedő körét vagy azt, hogy hányféle módon használhatók szoftvereink a zene és a mozgókép lejátszására, a fényképek bemutatására. Hosszú távon jelentős összegeket áldozunk olyan szoftverek előállítására, amelyek mindenki számára vonzóbbá és hasznosabbá teszik a digitális világot. Szerintem ez remek dolog.

- Úgy tartják, hogy a Moore-törvény - amely szerint durván 18 havonta megduplázódik a processzorok feldolgozási kapacitása - még legalább egy évtizedig érvényben marad. Mi, felhasználók mit fogunk kezdeni ezzel a hihetetlen feldolgozási kapacitással?

- Nemcsak a feldolgozási kapacitás nő. A hálózati sávszélesség, a grafikus képességek és a tárolókapacitás egyaránt exponenciálisan bővül. Ennek köszönhetően szinte minden elképzelhető készülékben megjelenhet az a teljesítmény és azok a csatlakozási lehetőségek, amelyek ma a PC-t jellemzik. Hatalmas mennyiségű adat tárolható mindenhol, ahol szükség van rá, és bámulatba ejtően valósághű képek jeleníthetők meg mind a karórányi, mind az egész falat befedő képernyőkön.
Ez óriási lehetőség a Microsoft számára, hiszen a világon rengeteg intelligens szoftverre lesz szükség ahhoz, hogy ezek a forradalmian új hardverek hasznos és vonzó lehetőségeket nyújtsanak a felhasználóknak. Azt hiszem, hogy a szoftveripar legizgalmasabb korszaka elé nézünk.

- A Microsoft-dolgozók mostantól nem évi értékelési célokat tűznek ki, hanem "vállalásokban" nyilvánítják ki, hogy mit fognak elérni az elkövetkező esztendőben. Ön mit vállalt?

- Vállalásaim két kategóriába csoportosíthatók. Először is rengeteg időt fogok szánni néhány alapvető jelentőségű termékre és technikai kezdeményezésre, például arra, hogy a Windows következő verziója, a Longhorn a mérnöki tökély példája legyen, hogy az Office elkövetkező generációi hosszú távú hatékonyságnövelő megoldást nyújtsanak, és hogy keresőtechnológiáink elérjék a lehetőségek maximumát. A másik kategóriába a projektek hosszabb sora tartozik - például a biztonság, a kézírás-felismerés, a digitális emlékek -, amelyek fejlődését a lehetőségekhez képest maximálisan igyekszem segíteni.

Rob Knies



Forrás: Prím Online
http://hirek.prim.hu/cikk/43706/?sr=agstl





 
Ön már látta?
Indulás: 2004-04-12
 
Információk

Partnereink:

Agricola információs lapja

Disznövények 

Vadászati Információs Portál





            


Hírek
Hírek külföldről
Technika - Tudomány
Mosoly oldal


 
A nap képe
 
Virtuális Kiállítás

 
Fórum




Belépés
Tudnivalók
Moderálási alapelvek

 
G-Mail belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
StatElit

 
Top 1000
 
Tartalom