FFV Ipari elektronika, Automatizálás Kft. információs lapja
Tartalom
Menü
 
Hirdetések

Álláshírdetések
Cégek hirdetései
Egyéb hirdetések

 
Kapcsolat
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos lehet...

Fontos linkek
Szakmai linkek
Szaklap linkek
Oktatás
Kiállítási naptár 2006
Külföldi kiállítások 2006
Rendezvények

 
Keresés...
 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Referenciák

Centrál Mosodák Rt.
Dunacontrol Kft.
Elektromax Kft.
Elszöv Automatika Kft.
ESZAT Kft.
Fővárosi Vízművek Rt.
IMAG Ikarus Kft.
Mátrai Erőmű Rt.
MTD Elektro Kft.
Quint Service Kft.
VÁV Union Kft.

 
Könyvek a Libritől



 
Látogatások
 
Szakmai cikkek
Szakmai cikkek : Egy kis dobozban...

Egy kis dobozban...

Teljesítményelektronikák (pl. motorvezérlések, radar) oszcilloszkópos mérésekor gyakran találkozunk azzal a problémával, hogy galvanikusan függetlenített, eltérő feszültségszinten dolgozó áramkörökben kellene egymással kapcsolatban lévő jeleket mérni.

Fontos lehet például, hogy egy vezérlőáramkörben generált impulzus után mennyi idővel jelenik meg a feszültség egy motor kapcsain, vagy hogy két vagy több vezérlőimpulzus megfelelő fázishelyzetben érkezik-e a teljesítményfokozat kimeneteire. Különféle jelek együttfutásának, illetve fázishelyzetének vizsgálatakor kettőnél több bemenőcsatornára is szükség lehet.

A méréseknél további gondot okozhat az oszcilloszkópok szokásos bemeneti feszültségtartományánál nagyobb potenciálkülönbségek jelenléte, valamint a mai vezérlő- és kapcsolóáramkörök nagy sebessége, amelyből következően a megfelelő jelalak-ábrázoláshoz nagy sávszélesség szükséges.


Az imént sorolt problémákra jó megoldásokat nyújt a Chauvin-Arnoux-Metrix új, 100 MHz-es OX 7102-C oszcilloszkópja.

Két vagy 4 bemenőcsatornával rendelkezhet, és max. 8 jelalakot jeleníthet meg. Nagyon fontos, hogy a bemeneti csatornáknak nem közösített a földpontjuk (GND), egymástól jól elszigeteltek (600 V, Cat III), és közvetlenül a bemenetre
adhatunk 600 V-os feszültséget (a függőleges eltérítés ilyenkor 200 V/osztás lehet). A 12 bites analóg-digitális átalakító olyan pontosságot ad, amely laboratóriumi körülmények között is megfelel. Mintavételi frekvencia 1 gigaminta/s („one-shot”), ill. 25 gigaminta/s (ismétlődő jelek esetén). Az ún. memóriamélység 2,5 k csatornánként.

A nagy teljesítményű oszcilloszkóp mellett más „műszerek” is helyet kaptak a készülékházban. Elsősorban egy (pontosabban 2 vagy 4) 8000-es kijelzésű digitális multiméter, amely TRMS (valós négyzetes középérték) mérési képességgel bír, azaz nem szinuszos, szabálytalan jelalakok esetén is helyesen mér.

A multiméter sávszélessége 50 kHz, a szkópbemenetekkel egyező számú bemenetei szintén egymástól függetlenek, leválasztottak. Képes egyfajta regisztrálóként is működni, azaz mért értékeket időbélyeggel ellátott grafikus ábrán bemutatni, 5 perctől 24 óráig terjedő időtartamban.

Az alapkiépítésben FFT analizátor is helyet kapott, amely a nagyobb frekvenciás áramkörök vizsgálatát hatékonyan támogatja.

Az eddig felsoroltak mellé – opcióként – még két funkció rendelhető. A „rekorder” a multiméter már említett 2 vagy 4 csatornás regisztrálóképességét 25 másodperctől közel 35 napos időtartományra bővíti, és lehetővé teszi a küszöbértékekre történő indítást. A felharmonikus analizátor pedig a 31. rendűig engedi a páros vagy páratlan harmonikusok szintjének mérését, vagy a 16. rendűig mindkettőt.

Az OX 7102-C kezelését nagyon megkönnyíti a „Probix” mérőtartozék-rendszer (csatlakoztatáskor a műszer azonnal felismeri az eszközt és lényeges paramétereit is), a színes kijelző, az ablakrendszerű menükezelés, valamint a 33 kezelőgomb, amelyek logikus rendszerben vannak elhelyezve. Az önsúly az akkukkal 1,9 kg, a védettség IP 51-es. A teljesen feltöltött telepek kb. 4 óra hálózatfüggetlen működést biztosítanak, ezzel segítve a tartós „terepi” munkát. Az oszcilloszkóp helyi szinten 10 MiB Ethernet vagy RS–232 interfészen keresztül, távolból pedig szintén Etherneten, a beépített webszerver segítségével érhető el, ezzel különleges alkalmazásoknak is teret engedve.



Forrás: ElektroNet

 
Ön már látta?
Indulás: 2004-04-12
 
Információk

Partnereink:

Agricola információs lapja

Disznövények 

Vadászati Információs Portál





            


Hírek
Hírek külföldről
Technika - Tudomány
Mosoly oldal


 
A nap képe
 
Virtuális Kiállítás

 
Fórum




Belépés
Tudnivalók
Moderálási alapelvek

 
G-Mail belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
StatElit

 
Top 1000
 
Tartalom