FFV Ipari elektronika, Automatizálás Kft. információs lapja
Tartalom
Menü
 
Hirdetések

Álláshírdetések
Cégek hirdetései
Egyéb hirdetések

 
Kapcsolat
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos lehet...

Fontos linkek
Szakmai linkek
Szaklap linkek
Oktatás
Kiállítási naptár 2006
Külföldi kiállítások 2006
Rendezvények

 
Keresés...
 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Referenciák

Centrál Mosodák Rt.
Dunacontrol Kft.
Elektromax Kft.
Elszöv Automatika Kft.
ESZAT Kft.
Fővárosi Vízművek Rt.
IMAG Ikarus Kft.
Mátrai Erőmű Rt.
MTD Elektro Kft.
Quint Service Kft.
VÁV Union Kft.

 
Könyvek a Libritől



 
Látogatások
 
Technika - Tudomány
Technika - Tudomány : Autósok figyelem! Nincs menekvés az új sebességmérő elől

Autósok figyelem! Nincs menekvés az új sebességmérő elől

  2005.04.19. 08:58

Egy amerikai kutatócsapat kifejlesztett egy, a jelenlegieknél okosabb sebességmérőt - az elektronikus szemet -, melyet az autóvezetők nem tudnak kiszúrni, és a fejlesztők szerint kiváltja a radar detektorokat.

A floridai egyetem feltalálói szerint a technológia olyannyira új, hogy még a rendőrség sem rendelkezik vele. Ugyanakkor valószínűleg nagyon rövid időn belül felszerelhetik a készülékkel a rendőrautókat. Az Amerikai Légierő Tudományos Kutatások Hivatal szintén érdeklődik a találmány iránt, melyet robotok vezérelte repülőgépekben és egyéb, felderítő járművekben használnának.

A fejlesztők szerint az új rendszer tökéletesen "láthatatlan" mivel semmilyen energiafolyamot nem bocsát ki, mint a korábbi radar és lézerrendszerek. A radar és lézerfegyverek ugyanis a mozgó tárgyra irányulnak. Az objektumot elérve a sugár frekvenciája megváltozik. A készülékbe visszatérve a frekvencia módosulás mutatja a sebességet.

A detektorok azonban észlelhetik egy ilyen készülék energiáját, így az autóvezetők időben értesülhetnek arról, valaki figyeli őket.
Ennek eredményeképpen számos gyorshajtó elkerüli a büntetést.
Az új készülék, melyet az emberi látás inspirált kiküszöböli a radart és a lézersugarat. A fejlesztők szerint az emberek azért érzékelik a mélységet, mert az agy a mindkét szemből érkező információt feldolgozza. A múltban a kutatók az emberi látást egy olyan mező segítségével imitálták, melynél több kamerát láttak el háromdimenziós adatokkal, ám mindegyik kamera helyzetét figyelni kellett.

Az új rendszer egyszerű, mindössze egyetlen videokamerát kíván, melyet egy apró számítógépre erősítenek. A számítógépes algoritmusok vagy matematikai instrukciók lehetővé teszik, hogy a számítógép állandóan rögzítse a mozdulatlan célpontokat, pl. a fákat, melyek előtt az autók elhaladnak.
A távolságvektorok - az autó és a célpont között -módosulásainak összehasonlításával a szoftverprogram ki tudja számítani az autó sebességét.

A rendőrnek elég, ha a kamerát felszereli az autójára, és a radardetektorhoz hasonlóan csak rá kell irányítania azt az autósra és a sebesség azonnal megjelenik a kijelzőn. Amennyiben pedig vita kerekedik a büntetés miatt, a rend őre prezentálni tudja a rövid videófilmet, mely bizonyítja, hogy a vezető túl nagy sebességgel közlekedett.

A kamera passzív, így az autós nem tudja kiszúrni, hogy figyelik.
A kamera emellett infravörös technológiát alkalmaz a vezetők éjszakai és rossz időben történő megfigyelésére is. Dr. Warren Dixon fejlesztő szerint a technika olyannyira lenyűgözte az amerikai katonaságot, hogy az máris elkezdte a jövőbeli hírszerző, megfigyelő akciónak tervezését a techonlógia segítségével.

Az egyetem szerint a katonák a kamerát csatlakoztathatják távirányított repülőgépeikhez, vagy terepjáróikhoz, így kiszúrhatják a potenciális ellenséget. Mivel a technológia észlelhetetlen, az ellenség szintén nem tudja egykönnyen kiszúrni. A katonaság azt reméli, hogy az ilyen eszközzel felszerelt robotrepülőgépek számára a kamera valós idejű terep és időjárás információkat nyújt, így a robot gyors navigációs döntéseket tud hozni.








Forrás: Hiradó.hu
http://www.hirado.hu/cikk.php?id=33285

 
Ön már látta?
Indulás: 2004-04-12
 
Információk

Partnereink:

Agricola információs lapja

Disznövények 

Vadászati Információs Portál





            


Hírek
Hírek külföldről
Technika - Tudomány
Mosoly oldal


 
A nap képe
 
Virtuális Kiállítás

 
Fórum




Belépés
Tudnivalók
Moderálási alapelvek

 
G-Mail belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
StatElit

 
Top 1000
 
Tartalom