FFV Ipari elektronika, Automatizálás Kft. információs lapja
Tartalom
Menü
 
Hirdetések

Álláshírdetések
Cégek hirdetései
Egyéb hirdetések

 
Kapcsolat
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos lehet...

Fontos linkek
Szakmai linkek
Szaklap linkek
Oktatás
Kiállítási naptár 2006
Külföldi kiállítások 2006
Rendezvények

 
Keresés...
 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Referenciák

Centrál Mosodák Rt.
Dunacontrol Kft.
Elektromax Kft.
Elszöv Automatika Kft.
ESZAT Kft.
Fővárosi Vízművek Rt.
IMAG Ikarus Kft.
Mátrai Erőmű Rt.
MTD Elektro Kft.
Quint Service Kft.
VÁV Union Kft.

 
Könyvek a Libritől



 
Látogatások
 
Technika - Tudomány
Technika - Tudomány : Égesse be a címkét!

Égesse be a címkét!

  2005.07.10. 08:10

Igen népszerűek lehetnek azok a CD-írók és írható lemezek, melyekre maga az optikai berendezés képes beégetni a tetszőleges mintát vagy épp a feliratot.

Ki nem gondolkozott volna már azon, hogy ha már megírta otthoni gépén a kívánt korongját, valahogy illúziórombolónak hat betenni egy üres tokba, egy feliratozott fehér papír mögé. Néhány éve óriási népszerűséget jósoltak azoknak a programocskáknak is, melyekkel CD-borítókat lehetett tervezni, majd nem kis összegért vásárolt, kör alakú, megfelelő méretben középen kivágott öntapadós papírokra lehetett kinyomtatni a tervet, amit aztán a büszke felhasználó türelemjátékszerűen maga ragaszthatott a lemezre.

Nem kellett sokat várni azonban egy új technológiára, amit a világ vezető optikaimeghajtó-fejlesztői, a HP, a Philips és a Panasonic, valamint néhány CD-gyár fejlesztettek ki. E szerint, ahogy a megírt CD-n is láthatunk mintákat, ha jó szögből nézzük, úgy annak másik oldalára is lehetne égetni formákat, ugyanannak a sugárnak a felhasználásával, amely az adatot felviszi a lemezre.

A mérnökök nem kevés ideig törték a fejüket, mire megszületett a mindennapokban is könynyen használható módszer, aminek a sokatmondó lightscribe, azaz fénycímkézés nevet adták.
Az új generációs, lightscribe-kompatibilis meghajtók alig kerülnek többe az átlagos meghajtóknál, a Philips legújabb 16-szoros DVD-írója például húszezer forintba kerül. Természetesen ahhoz, hogy a technológia működjön, a korongokon speciális adathordozó rétegre van szükség, ez pedig különösen bonyolult a DVD-k esetében, ahol esetenként több rétegben is írunk adatokat. A speciális diszkek már a magyar piacon is megjelentek.

A Lightscribe tervezőprogramjába bármilyen képet importálhatunk: a program azt lebutítja, szürkeárnyalatossá alakítja, és beméretezi a diszk körébe. A mintát mi magunk is megrajzolhatjuk a programban, de akár papírról szkennelt mintákat is használhatunk. Ezekre szerkeszthetők rá a feliratok, tetszés szerint vízszintesen vagy akár kör alakban. Miután elkészült a dizájn, elég a korongot ismét az íróba helyezni, a szerkezet pedig felírja rá a megfelelő mintát, így egy igényes, esztétikus feliratú, házilag készült lemezhez jutunk, amely szinte teljesen hasonlít a gyári adathordozóhoz, csak épp nem színes.




Forrás: nol.hu

 
Ön már látta?
Indulás: 2004-04-12
 
Információk

Partnereink:

Agricola információs lapja

Disznövények 

Vadászati Információs Portál





            


Hírek
Hírek külföldről
Technika - Tudomány
Mosoly oldal


 
A nap képe
 
Virtuális Kiállítás

 
Fórum




Belépés
Tudnivalók
Moderálási alapelvek

 
G-Mail belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
StatElit

 
Top 1000
 
Tartalom